Meddelelse vedr. DI og Nori´s Udtagelsesstævne d. 1.-3. juni 2018

Meddelelse vedr. DI og Nori´s Udtagelsesstævne d. 1.-3. juni 2018 9/5-2018 Meddelelse vedr. DI og Nori´s Udtagelsesstævne d. 1.-3. juni 2018. Da der ikke har været den forventede tilmelding til ovennævnte stævne, har vi i Sportskomiteen set os nødsaget til at nedjustere stævnet til udelukkende at være et udtagelses-/sport A stævne. Denne nødvendige beslutning er […]

Læs mere ...

Et fælles stævnesite

Vi glæder os til at se jer i stævnesæsonen 2018! Foran os venter stævnesæson 2018. På denne hjemmeside kan du orientere dig – dels om udtagelsesstævnerne i 2018, om DM 2018 og om DM i Alrid 2018 efterhånden som de frivillige arrangører har nyt under sit menupunkt. Hvorfor et stævnesite? Idéen til et samlet stævnesite opstod […]

Læs mere ...

Kontaktoplysninger stævnesæson 2018

I stævnesæson 2018 kan du kontakte følgende personer: Bliv sponsor på staevne.islandshest.dk : Kim Bugge, kb@creinhardt.dk Max Adelsbøl max@islandshest.dk Webmaster annoncer: Carlos Møller, carlos_lone@mail.dk Information US1: Kim Bugge, kb@creinhardt.dk Information US2: Sine Rosenkrantz, sine@rosenkrantzlindegaard.dk Information DM: Andreas Hejndorf, andreas@tvistur.dk Information DM Alrid 2018: Mette Borresen, mette.borresen@gmail.com Caroline Refstrup, caroline.refstrup@gmail.com Webmaster drift: Kristina Christensen, kristina@islandshest.dk

Læs mere ...

Stævner 2018

Som noget helt nyt kan Dansk islandshesteforening præsentere et samlet stævnesite. Så behøver du kun at lede ét sted efter praktiske oplysninger for dét stævne, du skal deltage i, hvor Dansk islandshesteforening er medarrangør. I løbet af 2018 afholder Dansk islandshesteforening fire større stævner. Det er kun muligt i kraft af et tæt samarbejde med […]

Læs mere ...